Grodziec

Grodziec to druga filia Parafii Niemodlin. Kaplica, w której w każdą niedzielę o godzinie 8.00 odbywają się Msze Święte znajduje się w lesie pomiędzy Grodźcem a Grodźcem II. W miarę rozwoju obu miejscowości zaistniała potrzeba, by zbudować w niej kaplicę, bowiem dotarcie do Niemodlina szczególnie zimą było bardzo trudne. Kaplica powstała w latach 70-80 ubiegłego wieku, a wraz z nią salki katechetyczne w „góralskim stylu”. Jest ona pod wezwaniem Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Na specjalną uwagę zasługuje fakt, że przez szereg lat w Grodźcu odbywał się festiwal piosenki religijnej, dlatego też obok kościoła powstała scena. Ta niewielka wspólnota bardzo troszczy się o kaplicę jak i o cmentarz, dlatego też w ostatnim czasie udało się odmalować kaplicę na zewnątrz i przełożyć dach. Wspólnota ta podejmuje wiele inicjatyw, np. w 2009 roku doskonale przygotowała Dożynki Gminne. Wieś ciągle się rozwija, w ostatnim czasie odnowiono świetlicę wiejską oraz wybudowano nową remizę strażacką.