Róże różańcowe

Róże różańcowe tzw. Żywy Różaniec jak sama nazwa wskazuje jest dziełem ludzi wierzących, którzy w codziennej modlitwie różańcowej wspierają cały Kościół. Żywy Różaniec powstał we Francji w Lyonie w 1826 roku jako pomoc dla misjonarzy w głoszeniu Ewangelii wszystkim ludziom. Inicjatorką tego dzieła była sługa Boża Paulina Maria Jaricot. Żywy Różaniec szybko rozwinął się i jest obecny w każdym zakątku kuli ziemskiej. Nie inaczej jest w naszej parafii.

Obecnie istnieje w naszej parafii 19 róż różańcowych (w tym dwie róże męskie: z Niemodlina i z Grodźca). Członkowie tych róż pochodzą zarówno z Niemodlina, jaki i sąsiednich miejscowości.

Zmiana tajemnic różańcowych: I niedziela miesiąca, dla róż z miasta o godzinie 17.15, dla róż z wiosek 10.45.

Róże różańcowe ochoczo włączają się w parafialne przedsięwzięcia: przygotowują ciasta na odpust (dochód ze sprzedaży został przeznaczony na zakup wyświetlaczy numerów pieśni), a dzięki ich ofiarności udało się zebrać fundusze na renowację kilku stacji drogi krzyżowej.

Nieoceniona jest pomoc modlitewna naszych róż, szczególnie jeśli chodzi o modlitwę za młode pokolenie. W każdą środę o godzinie 17.25 poszczególne grupy różańcowe prowadzą modlitwę różańcową właśnie w tej intencji.