Warto wiedzieć!

Opublikowano: 18 grudnia 2017

W tym roku czwarta niedziela Adwentu pokrywa się z Wigilią Narodzenia Pańskiego. Do południa Msze Święte jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy o 12:30 oraz Mszy wieczornej, natomiast o godz. 16:00 Msza wigilijna, tzw. „Pasterka dla dzieci”. Zapraszamy także osoby starsze i tych, którzy nie mogą przyjść o północy. Zadbajmy w ten wieczór o tradycyjną oprawę wieczerzy wigilijnej, pamiętając o wspólnej modlitwie (może przewodniczyć ojciec rodziny) oraz o lekturze Ewangelii. Obrzędy znajdziemy w Drodze do Nieba (s. 79. nowa DN s. 303). Na mocy tradycji, zachowujemy w ten dzień abstynencję od pokarmów mięsnych i oczywiście od alkoholu.

Betlejemskie Światło Pokoju będzie można zabrać z kościoła do domów w Wigilię.

Uroczysta Pasterka, na którą zapraszamy wszystkich parafian i gości o północy. Zapraszamy szczególnie tych, którzy być może nigdy nie byli na takiej uroczystości.