Apostolstwo Dobrej Śmierci

Apostolstwo Dobrej Śmierci jest stowarzyszeniem modlitewnym, które przypomina o pilnej konieczności dobrego przygotowania się do ostatecznego spotkania z Bogiem. Wstępujący do stowarzyszenia, poprzez swoje modlitwy i ofiary, pragną wyjednać – dla wiernych katolików – wytrwanie w łasce uświęcającej, dla obojętnych religijnie i dla grzeszników – łaskę nawrócenia, oraz dla wszystkich – dobrą i świętą śmierć. Realizując powyższe cele, należący do Stowarzyszenia kierują często swe myśli ku wieczności, starają się wystrzegać grzechu by wzrastać w dobru, by w ten sposób być gotowym na śmierć w każdej chwili życia.

Członkowie uczestniczą w zamawianej Mszy Św. za żywych i zmarłych członków ADŚ w pierwszy poniedziałek o godzinie 18.00. Przed Mszą Św., o godzinie 17.15 odmawiany jest różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Grupa zamawia także Msze Święte w intencji Ojczyzny, które odbywają się w II poniedziałki miesiąc o godzinie 18.00

Członkowie Stowarzyszenia Matki Boskiej Patronki Dobrej Śmierci starają się:

  • wielbić i kochać Boga,
  • czcić i kochać Matkę Bożą,
  • kochać bliźnich i troszczyć się o ich zbawienie, przychodzić im z pomocą, modlić się o nawrócenie grzeszników,
  • polecać Bogu w modlitwie dusze czyścowe,
  • Polecać Bogu i Matce Najświętszej: Kościół Święty, Ojca Świętego, Ojczyznę i Kościół w Polsce, duszpasterzy i misjonarzy, rodziny, młodzież i dzieci, ludzi nieszczęśliwych, narkomanów i alkoholików.

Po Mszach Świętych odbywają się spotkania z księdzem opiekunem, którzy przybliżają sprawy ostateczne: śmierć, czyścieć, piekło i niebo.


W latach 2000-2014 członkowie wspólnoty brali udział w Regionalnych Dniach Skupienia ADŚ w Opolu, Zawadzie, Pszowie, Mysłowicach. Ponadto zelatorki uczestniczyły w dniach skupienia w Kluczborku, jak również brał udział w rekolekcjach zamkniętych ADŚ w Katowicach i Kluczborku, a także w spotkaniach organizowanych przez grupy ADŚ w naszej diecezji.

Zelatorzy i członkowie brali udział w pielgrzymkach parafialnych do m.in. Zlatych Hor, Głogówka, Choruli, Kalisza, Tyńca, Górki Klasztornej, Częstochowy, Kałkowa i szeregu innych.

Opiekunami grupy byli: Ks. Henryk Czupała, ks. Krzysztof Gbur, ks. Grzegorz Kokot, ks. Grzegorz Rencz, ks. Janusz Rył, ks. Tomasz Józkowicz, ks. Jan Ciomperlik . Obecnie opiekunem jest ks. Adam Zawisza.

Wspólnota ADŚ organizuje spotkania przy kawie i ciastku przy okazji pożegnania opiekunów, świąt i rocznic powstania. W roku 2010 grupa hucznie obchodziła swoje dziesięciolecie istnienia. Z tej okazji został ufundowany także sztandar grupy.

Skip to content