Ekstremalna Droga Krzyżowa – Niemodlin

Opublikowano: 10 marca 2018

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Niemodlinie rozpocznie się 23 marca 2018 r. Mszą Św. o godz. 20:00.Trasa rozpoczyna i kończy się w kościele parafialnym w Niemodlinie. Dojazd na rozpoczęcie EDK i powrót do domu – we własnym zakresie. Pakiety EDK 2018 będą dostępne po Mszy Św. (sugerowana cena 10,00 zł). Trasa EDK prowadzi po terenach nizinnych, przebiega po drogach asfaltowych o małym natężeniu ruchu, drogami utwardzonymi, polnymi i leśnymi, częściowo również oznakowanym szlakiem rowerowym. Trasa przeznaczona jest dla osób pełnoletnich i odpowiedzialnych. Osoby nieletnie powinny iść pod opieką osoby pełnoletniej. Trasę pokonujemy samotnie, ewentualnie w grupach nie większych niż 10 osób. Przestrzegamy reguły milczenia. Opis trasy i rozważania są niezbędne do przejścia i wypełnienia idei EDK.

Należy mieć ze sobą: – latarkę i zapasowe baterie, – elementy odblaskowe, – odpowiednie obuwie i ubranie dostosowane do warunków atmosferycznych. – prowiant i napoje. – naładowany telefon komórkowy. Udział w EDK jest sprawą indywidualną i każdy idzie na własną odpowiedzialność. Każdy kto decyduje się wyruszyć w trasę powinien zadbać o swoje bezpieczeństwo a także powiadomić bliskich. W razie nieprzewidzianych zdarzeń jest zdany wyłącznie na własne siły. Zgodnie z prawem przejście ma charakter długiego spaceru.

więcej inf.: www.edk.org.pl/trasa-edk/1476

Mapa_edk_pdf

Opis trasy EDK

Skip to content