28 V – 4 VI 2023

1. Bóg zapłać za wszelakie złożone ofiary i za pomoc okazaną na rzecz naszej parafii.
    Kolekta remontowa wyniosła 8 000 zł, również Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Dolińskiej – przekazało 5 000 zł – Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę kolekta na instytucje diecezjalne.
    Dzisiaj o godz. 16. 00 nabożeństwo przy krzyżu w Rzędziwojowicach.
  2. Od poniedziałku do piątku dzieci I Komunijne będą przeżywać swój Biały tydzień – Msze św. o godz. 18. 00. Na jutro proszę o przyniesienie ofiary na misje.
  3. czwartek od godz. 17. 00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. W salce o godz. 18. 30 spotkanie kręgu biblijnego.
  4. czwartekgodz. 18. 30 w kościele próba dla wszystkich kl. 4. W przyszłą niedzielę przeżywają Rocznicę I Komunii. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16. 30.
  5. pierwszy piątek miesiąca:
    – dodatkowa Msza św. o godz. 8. 00
    – Msza św. szkolna o godz. 18. 00,
    – po Mszy św. wieczornej nocna adoracja w int. Młodzieży,
    – adoracja od godz. 20. 00 – 21.00 będzie prowadzona.
  6. Również w piątek w kościele na godz. 9. 00 zapraszamy na VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski poezji ks. Jana Twardowskiego pt. Mrówko, ważko, biedronko, w którym wezmą udział uczniowie Szkół Podstawowych.
  7. Do środy zapraszamy na nabożeństwa majowe godz. 17. 30. Natomiast w miesiącu czerwcu od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej nabożeństwa czerwcowe – do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czwartki będzie w ramach adoracji.
  8. pierwszą sobotę miesiąca: o godz. 7. 00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i o godz. 8. 00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 9. 00 odwiedziny chorych.
  9. przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Róż różańcowych o godz. 10. 45 i 17. 15.
  10. W poniedziałek 5 VI w salce o godz. 18. 30 spotkanie kl. 7 Sz. P.
  11. 3 VI organizowany jest wyjazd na Szwedzką Górkę – wyjazd o godz. 9. 30 spod Domu Kultury. Koszt to 35 zł przejazd i 10 zł posiłek. Zapisy w zakrystii do 30 V.
  12. 17 VI (sobota) odbędzie się pielgrzymka dzieci I Komunijnych na Górę Św. Anny – wyjazd o godz. 9. 30, zapisy w zakrystii do 11 VI, koszt 30 zł.
  13. 21 VI organizowany jest wyjazd do parku rozrywki Energylandia. Koszt wyjazdu dla dziecka w wieku szkolnym 165 zł, dla dorosłego 195 zł. Koszt zawiera transport i bilet wstępu. Zapisy w zakrystii do 10 VI.
  14. 3 VI w Seminarium Duchownym w Opolu odbędzie się Powołaniowy Dzień Skupienia, któremu towarzyszy hasło: Oto jestem: przecież mnie wołałeś. Zaproszenie jest skierowane do mężczyzn w wieku 18 – 35 lat, którzy już poważnie zastanawiają się nad wstąpieniem do seminarium duchownego. Udział jest bezpłatny. Rozpoczęcie o godz. 9. 00, zakończenie kolacją o godz. 18. 00. Zapisy i więcej informacji na stronie internetowej seminarium.
  15. Zapow. przedmałżeńskie: Dominik Łyszczarczyk (zam. w Niemodlinie) i Joanna Pyziak (zam. w Nysie) – zapow. 2.
  16. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, jest nowy nr Gościa Niemodlińskiego.
  17. W tym tygodniu odszedł: Franciszek Rogoziński, l. 94; Krystyna Dajczak, l. 76

4 – 11 VI 2023

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na instytucje diecezjalne.
  2. Dzisiaj zmiana tajemnic Róż różańcowych o godz. 10. 45 i 17. 15.
  3. W poniedziałek Msza św. wieczorna w int. ADŚ, natomiast o godz. godz. 18. 30 w salce spotkanie kl. 7 Sz. P.
  4. czwartek przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – dlatego budowniczych ołtarzy zapraszam w środę na godz. 18. 30 do salki po stoły, natomiast w około godz. 19. 00 będą przywiezione brzózki na Rynek.
    W samą Uroczystość procesja będzie do 4 ołtarzy na Rynku, ołtarze przygotowują wierni z ul. Reymonta, Reja i Tysiąclecia. Prosimy, aby na czas procesji samochody na Rynku zaparkować w innym miejscu.
    Na procesję zapraszamy dzieci I Komunijne, dziewczyny do sypania kwiatów, w tym celu w przedsionku od wtorku będzie wystawiony kosz na kwiaty. Proszę o udział poczty sztandarowe oraz mężczyzn do baldachimu.
    Msze św. będą o godz. 7. 00, 9. 00(po Mszy św. procesja), 12. 30, 18. 00.
  5. Biskup Opolski zaprasza na wspólną modlitwę uwielbienia i dziękczynienia, która odbędzie się w Boże Ciało, w Grocie Lurdzkiej na Górze Świętej Anny. Rozpoczęcie spotkania o godz. 19.00. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą świec.
  6. Od piątku rozpoczynamy oktawę Bożego Ciała – po Mszach św. wieczornych będą procesje eucharystyczne. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i panów do baldachimu.
  7. W miesiącu czerwcu od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe – do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. piątek wyjazd na pielgrzymkę spod Simby o godz. 3. 30, spod Domu Kultury o godz. 3. 45.
  9. przyszłą niedzielę będziemy gościli ks. neoprezbitera Denisa Gach. Będzie po Mszach św. udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
  10. We wtorek 13 VIśrodę 14 VIgodz. 16. 30 spotkanie kl. 6 Sz. P.
  11. niedzielę 18 VI zapraszamy na godz. 19. 00 na koncert charytatywny, podczas którego będziemy zbierać datki na leczenie 16 – letniego Adama, który choruje na nerwiakowłókniatowatość typu 1. Przez cała niedzielę będzie można kupić ciasta, dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na leczenie Adama.
  14. Zapow. przedmałżeńskie: Dominik Łyszczarczyk (zam. w Niemodlinie) i Joanna Pyziak (zam. w Nysie) – zapow. 3.
  15. Zachęcamy do zwiedzania naszego kościoła z przewodnikiem. Harmonogram jest na naszej stronie internetowej i na drzwiach do salki.
  16. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.