19 – 26 V 2024

1. Dzisiaj kolekta remontowa – na elewację kościoła. Dzisiaj także o godz. 16. 00 nabożeństwo przy krzyżu w Rzędziwojowicach.
  2. Dziś pod kościołem odbędzie się zbiórka pieniędzy dla podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Wolontariusze z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Opola będą wręczali żonkile z imieniem podopiecznego.
  3. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania:
    – kl. 7 – poniedziałekgodz. 18. 40 oraz wtorek godz. 16. 30.
  4. W kontekście ołtarzy na Boże Ciało – poniedziałekgodz. 19. 30 zapraszam na spotkanie na ul. Sportowej przy klatce 8 i 10, natomiast o godz. 20. 00 spotkanie na ul. Lipowej przy ostatnim numerze, przy skrzyżowaniu z ul. Polną – dla pozostałych ołtarzy.
  5. czwartek od godz. 17. 00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Natomiast o godz. 18. 30 w salce spotkanie kręgu biblijnego.
  6. środę i czwartekgodz. 18. 30 w kościele próba dla dzieci I Komunijnych. Na próby proszę także o przybycie rodziców.
  7. W piątek dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 18. 00.
  8. sobotę spowiedź dla dzieci I Komunijnych: o godz. 9. 30 – kl. A, godz. 10. 00 – kl. B i z Zespołu Szkół. Natomiast rodziców dzieci I Komunijnych prosimy, aby skorzystali z spowiedzi w tygodniu przed nabożeństwami majowymi.
  9. przyszłą niedzielę w parafii będziemy przeżywali Uroczystość I Komunii św. o godz. 11. 00 – dlatego prosimy, aby w tej Mszy św. uczestniczyli tylko wierni związani z dziećmi I Komunijnymi. Nie będzie Mszy św. o godz. 12. 30.
  10. Dzieci z naszych Szkół Podstawowych zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Należy wykonać pracę plastyczną przedstawiającą kapliczkę maryjną lub krzyż znajdujący się na terenie naszej parafii. Termin oddania prac do 31 V Szczegóły są w gablotce i na fb. Najlepsze prace będą nagrodzone. Wręczenie nagród 7 VI.
  11. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17. 30. Z tej racji okazja do spowiedzi będzie przed nabożeństwem.
  12. Na stoliku są do pobrania laurki na Nowennę przed dniem Matki. Chcąc wziąć w niej udział należy wpisać na laurce imię swojej matki żyjącej lub zmarłej. Jedną część laurki zachować i ofiarować swojej mamie, a drugą wrzucić do skrzynki z tyłu kościoła na stoliku. Skrzynka będzie wystawiana podczas nabożeństw majowych. Imiona będą czytane każdego dnia od 17 V na nabożeństwach majowych. Natomiast 26 V o godz. 18. 00 odbędzie się Msza św. w int. Matek wyczytywanych podczas nowenny. Przy okazji można także złożyć ofiarę na kwiaty, które będą ozdabiały figurkę Maryi. Chcemy, aby każdą mamę oznaczał jeden kwiat.
  13. 15 VI (sobota) odbędzie się pielgrzymka dzieci I Komunijnych na Górę Św. Anny – wyjazd o godz. 8. 30, zapisy w zakrystii do 9 VI, koszt 50 zł.
  14. Zapow. przedmałżeńskie: Marcel Cichecki (zam. w Niemodlinie) i Gabriela Zielińska (zam. w Niemodlinie) – zapow. 1.
  15. W bibliotece można zakupić: gadżety  z wizerunkiem naszego kościoła, także: różańce, książeczki Droga do nieba, emblematy na Boże Ciało, świeczki na nabożeństwa fatimskie, Pismo Św., książeczkę dla dzieci o Mszy św., książka Ballady znad Ścinawy.
  16. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, jest Gość Extra (o świętych matkach) 14 zł, w przyszłą niedzielę nowy nr Gościa Niemodlińskiego.
  17. W tym tygodniu odeszła: Eugenia Ważna, l. 86 – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…