Opublikowano: 13 listopada 2017

Tradycyjnie Mszą Świętą odprawioną w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, rozpoczęły się tegoroczne obchody Święta Niepodległości. Przed ołtarzem zgromadziła się młodzież i dzieci ze sztandarami, grupy parafialne, służba liturgiczna ołtarza, harcerze i strażacy OSP. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz gminy Niemodlin. Mszy św. przewodniczył ks. Paweł Czernichowski, a kazanie nawiązujące do Narodowego Święta Niepodległości wygłosił ks. Zbigniew Majewski. Śpiew w kościele uświetnił chór niemodlińskiej parafii. Tradycyjnie po południu z okazji obchodów 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się V SPOTKANIE Z PIEŚNIĄ ŻOŁNIERSKĄ I PATRIOTYCZNĄ.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Urzędowi Miasta i Gminy Niemodlin oraz Szkoły Podstawowej nr 1.