Wyjazd na sztukę „Gość Oczekiwany”

Opublikowano: 20 listopada 2017

Dnia 19.11.2017 r. 30 osobowa grupa z naszej parafii udała się do Cieszyna na przedstawienie „Oczekiwany Gość”.  Po wspólnym obiedzie i pysznej kawie, udaliśmy się do Teatru im. Adama Mickiewicza na spektakl który rozpoczął się o godz. 16.00. Wątek sztuki Gość Oczekiwany został zaczerpnięty z popularnej legendy Polskiej. Utwór ten jest obrazem dramatu, jaki codziennie i na całym świecie, w milionach replik, rozgrywa się między Bogiem i ludźmi. Bóg nieustannie przychodzi do ludzi. Odtrącony powraca wielokrotnie. Ludzie, którzy przyjmują go w prostocie i bezinteresownej miłości, są przezeń obdarowani hojną opływającą miarą. Natomiast biada tym, którzy pragną widzieć Boga dla spodziewanych korzyści (Zofia Kossak) Krótko mówiąc losy bohaterów stanowią ilustrację rozmaitych postaw ludzi wobec Boga, zachęcając do refleksji nad miejscem, jakie zajmuje Bóg i Jego miłość w ludzkim życiu.

Kilka zdjęć:

Skip to content