28 IV – 5 V 2024

1. Kolekta remontowa wyniosła 8 000 zł – Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę kolekta jest na instytucje diecezjalne.
  2. Ks. bp zaprasza rodziny do udziału w Diecezjalnym Święcie Rodziny, które odbędzie się w środę w Jemielnicy.
    godz. 11.00 Eucharystia w Sanktuarium św. Józefa w Jemielnicy. O godz. 14.30 nabożeństwo majowe i do św. Józefa w intencji powołań. Święto będzie połączone z Jarmarkiem Cysterskim.
  3. czwartek od godz. 17. 00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. W ramach adoracji będzie nabożeństwo majowe. O godz. 18. 30 w salce spotkanie kręgu biblijnego.
  4. piątek przypada Uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę, przy czym zamiast Mszy św. o godz. 12. 30 jest Msza św. w Lipnie o godz. 15. 30. Msza św. o godz. 11. 00 będzie w int. Ojczyzny.
    godz. 16. 00 w Piotrowej nabożeństwo przy krzyżu. Po Mszy św. wieczornej nocna adoracja w int. Młodzieży, adoracja od godz. 20. 00 – 21.00 będzie prowadzona. Z racji uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. pierwszą sobotę miesiąca: o godz. 7. 00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i o godz. 8. 00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Również w sobotę od godz. 9. 00 odwiedziny chorych.
  6. przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Róż różańcowych o godz. 10. 45 i 17. 15.
  7. środę i piątek kancelaria będzie nieczynna.
  8. Od środy codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowegodz. 17. 30.
  9. środę (8 V) i piątek (10 V)godz. 18. 30 w kościele próba dla dzieci I Komunijnych.
  10. niedzielę 19 V będzie miała miejsce pielgrzymka do Głębinowa, do sanktuarium św. Rity. Początek w kościele na modlitwie o godz. 13. 45, natomiast wyjazd spod Simby o godz. 14. 00. Koszt 50 zł, zapisy w zakrystii do 12 V.
  11. W dniach 31 V – 2 VI planowana jest pielgrzymka do Pragi. Koszt 997 zł, zapisy w zakrystii do końca. Szczegóły na plakacie w gablocie. W czwartek 9 V w salce o godz. 18. 30 odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe, będzie można wpłacić II ratę.
  12. Natomiast w dniach 31 VII – 9 VIII organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie.
  13. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Jakub Szpiech (zam. w Niemodlinie) i Kamila Gazda (zam. w Bielsko – Biała) – zapow. 3.
  14. 30 V przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji pozostaje na Rynku. W tym roku o postawienie ołtarzy proszeni są parafianie z ulic -Sportowej, Lipowej, Dębowej, Brzozowej, Polnej i Klonowej, przy następującym podziale: ołtarz I – ul. Sportowa; ołtarz II – ul. Lipowa; ołtarz III – ul. Dębowa i Klonowa; ołtarz IV – ul. Brzozowa i Polna. Są wykonane stojaki na brzózki oraz konstrukcje na banery.
  15. W bibliotece można zakupić: różańce, książeczki Droga do nieba, magnesy, kubki, widokówki, emblematy na Boże Ciało, świczki na nabożeństwa fatimskie, książeczkę dla dzieci o Mszy św., książka Ballady znad Ścinawy
  16. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, jest także nowy nr Gościa Niemodlińskiego.
  17. W tym tygodniu odszedł: Teresa Wolak, l. 83 – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…