Pielgrzymka LSO na Górę św. Anny

Opublikowano: 2 września 2017

Diecezjalna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza na Górę św. Anny. Wzięło w niej udział ponad 460 ministrantów, lektorów i ceremoniarzy. Tym razem patronem dwudniowego spotkania (29 i 30 sierpnia), wypełnionego modlitwą, zabawą i zmaganiami sportowymi, był św. Stanisław Kostka. – Jest on patronem dzieci i młodzieży, ale w niektórych parafiach czczony jest również jako patron ministrantów. Poznajemy go bliżej podczas tegorocznej pielgrzymki, bo w przyszłym roku przypada 450. rocznica jego śmierci – mówi ks. Zygfryd Waskin, diecezjalny duszpasterz LSO. – Św. Stanisław jest przykładem służenia Panu Jezusowi zawsze i wszędzie, a także wielkim czcicielem Matki Bożej, co pięknie łączy się z przeżywaną w Kościele 100. rocznicą objawień fatimskich – dodaje duszpasterz. Podczas pielgrzymki w duchu maryjnym odbyło się wieczorne nabożeństwo z procesją ze świecami.

30 sierpnia w południe w bazylice na Górze św. Anny rozpoczęła się Msza św. kończąca dwudniową pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza. Podczas Eucharystii bp Rudolf Pierskała ustanowił 22 nowych ceremoniarzy w śród nich jest nasz lektor Bartek Walaszczyk, który po ukończeniu kursu i pozytywnej opinii został dopuszczony do tej posługi. .Warto dodać że z 46 rozpoczynających kurs tylko 22 go ukończyło.

Służę Chrystusowi zawsze i wszędzie. A więc służę Mu dobrym słowem, uczciwą pracą i pobożnym pielgrzymowaniem. Chcecie tak służyć Chrystusowi? – pytał bp Rudolf Pierskała

Skip to content